Zamknij

Radio ZET nieoficjalnie: Zanim Gowin trafił do szpitala, skarżył się na polityczną presję

06.12.2021 12:49
Radio ZET: Współpracownik Gowina był szantażowany
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Nowe fakty w sprawie Jarosława Gowina. Według informacji nieoficjalnych, do jakich dotarł dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski, Gowin, zanim trafił do szpitala, odbył serię rozmów m.in. z osobami pełniącymi ważne funkcje państwowe. W czasie rozmów relacjonował przykłady presji politycznej, jakiej był poddany w połowie tego roku.

Jak ustaliło Radio ZET, Jarosław Gowin miał stwierdzić, że jeden z jego najbliższych współpracowników w Porozumieniu był szantażowany zdjęciami, dotyczącymi jego orientacji seksualnej. Z tego powodu miał opuścić Gowina w trakcie rozłamu w partii.

Jarosław Gowin od 10 dni przebywa w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji, były wicepremier przeszedł załamanie nerwowe. W mediach pojawiają się spekulacje dotyczące przyczyn pogorszenia się jego stanu zdrowia.

Radio ZET: Współpracownik Jarosława Gowina miał być szantażowany

Według informatorów Radia ZET były wicepremier został zaszczuty przez politycznych przeciwników. Służby miały inwigilować jego rodzinę. Gowina miała też "dobić" sytuacja z jego współpracownikiem, któremu wyciągnięto zdjęcia dotyczące jego życia prywatnego. 

Jak poinformował rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek, Jarosław Gowin czuje się dobrze i niedługo sam wystąpi przed kamerami i rozwieje wszystkie wątpliwości.

RadioZET.pl/oprac. BCh

C