Zamknij

Ryszard Czarnecki przemawia z kościelnej ambony. „To skandal”

19.08.2019 12:21
Ryszard Czarnecki przemawia z kościelnej ambony. „To skandal”
fot. Ryszard Czarnecki/Twitter

Trudno uwierzyć, że takie sceny rozgrywają się w XXI-wiecznej rzeczywistości. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki pochwalił się na Twitterze zdjęciami z kampanii wyborczej, w którą bardzo aktywnie się zaangażował. Problem w tym, że na jednym z nich widać, jak polityk przemawia z kościelnej ambony.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Wczoraj wieczorem jeszcze Wiązów, dziś już przed południem Kamieniec Wrocławski, gmina Czernica, powiat Wrocław. Dożynki parafialne i misterium chleba. Nie pierwszy raz tu byłem i nie ostatni. Dziękuje za serdeczne przyjęcie, rozmowy i staropolska gościnność” – napisał na portalu społecznościowym Czarnecki, zamieszczając fotografie z wydarzenia. Europoseł w trakcie wizyty przemawiał z ambony.

Fakt ten oburzył internautów. Wiele osób pisze wprost, że polityk prowadzi kampanię w kościele.

„Nie ma to jak w apolitycznym kościele”

„Nie ma to jak w apolitycznym kościele” – kpią użytkownicy Twittera. „Wstyd agitować w Kościele. No ale to przecież kampania w końcu...” – napisał jeden z twitterowiczów.

Zobacz także

Krytycznych komentarzy nie brakuje. „Nie ma jak to kampania w 'apolitycznym' kościele”, „Jeśli Jędraszewski może głosić program partii, to dlaczego Czarnecki nie miałby nieść dobrej nowiny?”, „Jakim prawem politycy agitują w kościele?” – to tylko niektóre z nich.

Zobacz także

„Spodziewasz się księdza, a tu przemawia europoseł PiS...”

Agitacja polityczna była również szeroko komentowana przez przedstawicieli opozycji. Wypowiedź na ten temat opublikował m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Stasiński.

„Spodziewasz się księdza, a przemawia europoseł PiS Czarnecki. Polski Kościół 2019” – skomentował Stasiński.

Zobacz także

„To skandal”

Do kontrowersyjnego wystąpienia europosła PiS odniósł się również Roman Giertych.

„To skandal. Proboszcz takiej parafii powinien zostać suspendowany. To kradzież wolności należnej świeckim katolikom i atak na Kościół ze strony części kleru” – skwitował. 

RadioZET.pl/Twitter/natemat.pl/wprost.pl