Zamknij

Nowy sondaż wyborczy. Poparcie dla PiS bez zmian, Hołownia nadal wygrywa z KO

24.02.2021 20:03
Jarosław Kaczyński
fot. Jakub Kaminski/East News

Poparcie dla PiS stabilizuje się w nowym sondażu wyborczym Social Changes dla prawicowego portalu wPolityce.pl. Polska 2050 Szymona Hołowni nadal wygrywa z Koalicją Obywatelską. 

Sondaż wyborczy zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1076 osób w dniach od 19 stycznia do 22 lutego 2021 roku.

W badaniu zadano ankietowanym pytania, na które ugrupowanie polityczne oddaliby swój głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę. Jeden wariant nie uwzględniał udziału Polski 2050 Szymona Hołowni, w drugim ugrupowanie to zostało uwzględnione.

Nowy sondaż wyborczy. Polska 2050 nadal wygrywa z KO 

W pierwszym wariancie Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 33 proc. badanych. Koalicja Obywatelska uzyskała 26 proc. wskazań, Lewica - 13 proc., a Konfederacja - 10 proc. Kukiz'15 może liczyć na poparcie 4 proc. ankietowanych, a PSL - 3 proc. 11 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "inne ugrupowanie".

Z kolei w scenariuszu zakładającym udział partii Szymona Hołowni Polska 2050, Zjednoczona Prawica uzyskuje wynik 30 proc. Na drugim miejscu znalazła się partia Hołowni z wynikiem 23 proc. Chęć głosowania na KO wyraziło 19 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Lewica - 12 proc. i Konfederacja - 8 proc. Dalej plasują się Kukiz'15 - 4 proc. i PSL - 2 proc. Także 2 proc. respondentów wskazało w tym wariancie na odpowiedź "inne ugrupowanie".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/wPolityce