Zniszczono elewację budynku TVP. Sprawą zajmuje się policja

23.05.2019 00:26
Zniszczono elewację budynku TVP. Sprawą zajmuje się policja
fot. Facebook: Damian Bańka

Nieznani sprawcy zniszczyli elewację budynku rzeszowskiej TVP. Nad wejściem do budynku czerwonym sprayem przekreślone zostało słowo „Polska”. Obok pojawiły się natomiast napisy PiS i Polin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Napis Polin odnosi się do nazwy warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Zdjęcie przedstawiające zniszczoną elewację budynku TVP w Rzeszowie opublikował w mediach społecznościowych Damian Bańka, lider podkarpackiej „Wolności” Janusza Korwin-Mikkego. Bańka kandyduje do PE z trzeciego miejsca Konfederacji na Podkarpaciu.

Zobacz także

Pracownicy TVP nie wiedzieli o zdarzeniu. „Nic nie wiem o takim napisie” – tłumaczy Piotr Socha, sekretarz programu w rzeszowskiej TVP. Gdy pracownicy oddziału pojawili się rano w telewizji, napisu już nie było.

Policja otrzymała zgłoszenie w nocy. „Przyjęliśmy zawiadomienie od pracownika telewizji. Sporządzona została dokumentacja fotograficzna, przesłuchujemy świadków. Trwa zbieranie dowodów” – mówi nadkom. Szeląg. 

Zobacz także

Sprawca bądź sprawcy zdarzenia nie są znani. Jak informuje lokalny portal Rzeszow-News, niewykluczone, że policja będzie szukać ich wśród sympatyków Konfederacji KORWiN Liroy Braun Narodowcy.

RadioZET.pl/Rzeszow-News