Zamknij

Zbierali nielegalnie podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego?

26.05.2020 18:49

Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu (Kujawsko-pomorskie) podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował we wtorek oficer prasowy tamtejszej komendy powiatowej st. sierż Damian Jankowski.

Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Według "Tygodnika Bydgoskiego", na policję wpłynęły trzy zawiadomienia w sprawie zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Do zbiórki miało dojść w urzędzie miejskim w Świeciu, a za sprawą miał stać wiceburmistrz Paweł Knapik.

St. sierż. Jankowski potwierdził w rozmowie z PAP, że jedyne zawiadomienie ws. zbierania podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta wpłynęło do komendy 18 maja.

Zbierali podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego? Policja prowadzi postępowanie

St. sierż. Jankowski podał, że do zbierania podpisów miało dojść - jak określił - w jednym z urzędów w Świeciu, ale uchylił się od odpowiedzi, kto był wskazany jako organizator zbiórki.

Zobacz także

Wiceburmistrz Knapik (PO) w rozmowie z PAP zaprzeczył, jakoby organizował zbiórkę podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego.

loader

Policja ma 30 dni na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego i podjęcie decyzji o ewentualnym wszczęciu postępowania przygotowawczego.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP