Zamknij

Szydło, Ziobro i Duda zakładają nową partię? Była premier zabrała głos

25.09.2020 15:22
Duda Szydło
fot. PAP

Ja się nie "buntuję" - zapewniła w piątek była premier Beata Szydło. Odniosła się tym do medialnych doniesień sugerujących, że wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro mieliby założyć partię polityczną.

Beata Szydło, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda mieli rozmawiać na temat ewentualnego założenia nowej partii – sugerował w czwartek „Super Express”, powołując się na wypowiedź anonimowego polityka PiS.

- Myślę, że z Beatą Szydło, Zbigniewem Ziobrą i jego posłami, poparciem kościoła i o. Tadeusza Rydzyka bylibyśmy w stanie powalczyć o kilkanaście procent - komentował w rozmowie z „SE” jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy. Do tych sensacyjnych doniesień odniosła się w piątek sama była premier.

"Radzę dziennikarzom, żeby odetchnęli i nie powtarzali prymitywnych wrzutek od niektórych członków partii z dziwną obsesją na moim punkcie. Wszyscy dobrze wiemy, kto tworzy te plotki. Ja się nie »buntuję«, żadnej partii nie zakładam i nigdzie się z PiS nie wybieram" - napisała w piątek b. premier na Twitterze.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/SE