Kaczyński zapowiada zmiany w Konstytucji. "Wolność musi być umocniona"

29.09.2019 13:26
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Będziemy proponować zmiany w konstytucji, ale obawiam się, że nasi przeciwnicy są zwolennikami wolności wyłącznie dla siebie, natomiast tej prawdziwej wolności są przeciwnikami - powiedział w niedzielę w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezes PiS podczas konwencji w Szczecinie mówił, że "wolność musi być umocniona w sensie prawnym, odpowiedniego ustawodawstwa". Zapowiedział, że PiS zaproponuje zmiany w konstytucji.

"Będziemy oczywiście proponować zmiany w konstytucji, ale obawiam się, że nasi przeciwnicy są zwolennikami wolności (...) wyłącznie dla siebie. Natomiast tej prawdziwej wolności są przeciwnikami" - powiedział Kaczyński.

Kaczyński: zrobiliśmy, co mogliśmy

"Jeśli spojrzeć na te cztery lata i zapytać, jakie jest największe osiągnięcie tych czterech lat, to można powiedzieć tak - wiarygodność" - powiedział Jarosław Kaczyński. "To jest ten kapitał, który zdobyliśmy" - dodał.

Zobacz także

"Teraz mieliśmy cztery lata, mieliśmy większość samodzielną w Sejmie i w Senacie, i w związku z tym mieliśmy rozwiązane ręce. Kiedy te ręce zostały rozwiązane, okazało się, że są bardzo sprawne, że zrobiliśmy to, co trzeba" - mówił.

Prezes PiS zapewnił, że "zrobiliśmy, co mogliśmy, i będziemy robić dalej w różnych wymiarach".

RadioZET.pl/PAP