Zamknij

Miasto zorganizowało prawybory. Wyniki mogą się sprawdzić?

06.10.2019 20:22
Miasto zorganizowało prawybory. Wyniki mogą się sprawdzić?
fot. Mateusz Szkudlarek/RadioZET/Twitter

W gminie Wieruszów (województwo łódzkie) kolejny raz zorganizowano prawybory. W niedzielę, mieszkańcy mogli zagłosować w 12 lokalach wyborczych na partie – nie zaś na poszczególnych kandydatów. Warto podkreślić, że wyniki organizowanych od 1997 r. na terenie tej gminy prawyborów zazwyczaj niewiele różnią się od rezultatów tych właściwych. Partię, która wygrała niedzielne prawybory w Wieruszowie, ogłoszono o godzinie 20.00.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mieszkańcy Wieruszowa oddali głos już w niedzielę - na tydzień przed właściwymi wyborami parlamentarnymi, miasto zorganizowało prawybory.

Zobacz także

Wynik często się sprawdza!

Tradycja organizowania prawyborów w Wieruszowie sięga 1997 roku. Ich wyniki są z reguły zbliżone do tego, jak głosują Polacy w prawdziwych wyborach. W związku z tym jest dość duża szansa, że wyniki dzisiejszych wyborów w Wieruszowie będą swoistą przepowiednią dla partii, kandydujących do Sejmu.

Mieszkańcy bowiem głosują dziś nie na nazwiska, tylko na ugrupowania polityczne - jeden z sześciu komitetów wyborczych, zarejestrowanych w okręgu sieradzkim.

Zobacz także

Podczas prawyborów w Wieruszowie, nie obowiązuje cisza wyborcza. Politycy mogą więc do ostatniej chwili ubiegać się o wsparcie wyborców.

Zobacz także

Do Wieruszowa przyjechali między innymi przewodniczący PO-KO, Grzegorz Schetyna i Paweł Kukiz.

Zobacz także

Wyniki prawyborów w Wieruszowie

Jak podano o godzinie 20.00, prawybory w Wieruszowie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Frekwencja jednak była niska - wyniosła 16 procent.

Mateusz Szkudlarek/RadioZET/RadioZET.pl