Zamknij

Schetyna zapewnia, że PO nie wycofa 500 plus. "To jest rzecz fundamentalna"

25.09.2019 20:50
Grzegorz Schetyna
fot. PAP

Grzegorz Schetyna zapewnił dziś w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie), że wprowadzone przez PiS reformy, tj. program 500 plus, czy obniżenie wieku emerytalnego, nie zostaną zmienione przez Platformą Obywatelską, jeśli ta dojdzie do władzy. Kilka dni temu prezes PiS, Jarosław Kaczyński przestrzegał przed deklaracjami Schetyny twierdząc, że opozycja nie ma umiejętności, by utrzymać programy wydatków społecznych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kampania wyborcza trwa w najlepsze, liderzy  komitetów wyborczych agitują w całej Polsce. Szef PO gościł dziś w Tarnobrzegu, gdzie publicznie zapewnił, że główne reformy PiS po 2015 roku nie będą przez Platformę wycofywane.

Zobacz także

Wszystkie transfery socjalne, takie jak 500+ czy obniżenie wieku emerytalnego, nie będą zmienione, to co zostało dane, nie będzie odebrane. To jest rzecz fundamentalna, która będzie naszym zobowiązaniem na przyszłą kadencję

Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO

Schetyna mówił też o punktach programu Koalicji Obywatelskiej, które zakładają m.in. niższe podatki, wyższe płace, czy pozostawienie podatków PIT i CIT w budżetach samorządów. „To są rzeczy dodatkowe” - mówił.

Zobacz także

Zaznaczył, że kluczowym problemem Polski jest dziś „zapaść w służbie zdrowia".

Dzisiaj musimy wszystkie pieniądze i te europejskie, i zwiększające budżet NFZ, przekazać na to, żeby ratować służbę zdrowia. Sytuacja jest katastrofalna. I o tym mówimy w naszym programie

Grzegorz Schetyna

Podkreślał ważną rolę samorządu, stawiając politykę lokalną w kontrze do krajowej. Również w kontekście budowy nowych dróg. Schetyna przyznał, że równie ważne jak budowa tras między miastami jest łączenie mniejszych ośrodków.

- To jest kwestia drogi S74, obietnice dotyczące tej trasy były składane przez polityków PiS jeszcze przed rokiem 2015. Dzisiaj wiadomo, że nic w tej sprawie się nie zdarzyło, nie wybudowano żadnego nowego kilometra dróg, które pokazałyby, że jest nowa jakość w tej sprawie – mówił  Schetyna.

Zobacz także

Kaczyński o zapewnieniach PO, że nie wycofają 500 plus. „Nie mają umiejętności”

Na niedawnej konwencji PiS w Bydgoszczy prezes tej partii, Jarosław Kaczyński, z uśmiechem na twarzy przyznał, że polityczni konkurenci, nawet gdyby chcieli, nie są w stanie utrzymać wdrożonych przez PiS transferów społecznych. 

To nie tylko kwestia chęci, a wyższych umiejętności. Nie mają stosownych uwarunkowań

J. Kaczyński, w Bydgoszczy

RadioZET.pl/PAP