Obserwuj w Google News

"Jesteśmy tu po to, by wygrać", "Polska zasługuje na więcej". Największy marsz w historii

2 min. czytania
01.10.2023 15:50
Zareaguj Reakcja

Marsz Miliona Serc przeszedł w niedzielę 1 października ulicami Warszawy. Organizatorem zgromadzenia na ostatniej prostej przed wyborami była Koalicja Obywatelska. - To my jesteśmy narodem, nas jest przygniatająca większość. I jest jakaś ponura władza, która dzisiaj zniknęła ze stolicy. Ale wróci tu. I 15 października do nas należy zadanie sprawienia, by zniknęła stąd na dobre - mówił lider PO Donald Tusk. Według stołecznego ratusza w szczytowym momencie manifestacji uczestniczyło milion osób.

Donald Tusk
fot. Czarek Sokołowski/AP/East News

Marsz Miliona Serc to kolejne – po marszu 4 czerwca – wydarzenie zorganizowane przez Donalda Tuska i Koalicję Obywatelską, które ma być dodatkowym bodźcem do mobilizacji zwolenników demokratycznej opozycji przed wyborami parlamentarnymi 15 października. – To jest nasz czas. 1 października w samo południe spotkamy się w Warszawie. Tu jest Polska! – mówił w spocie promującym lider PO. Na RadioZET.pl i na antenie Radia ZET na żywo relacjonowaliśmy przebieg marszu.

Marsz Miliona Serc w Warszawie: transmisja na żywo

– To jest marsz miliona ludzi, więc nie ma tutaj w ogóle problemu jakby partyjnego. Tak jak wtedy (4 czerwca - red.) zaprosiłem do Warszawy. Wszyscy są zaproszeni na marsz, wszyscy obywatele – powiedział w Polsat News Donald Tusk. – Milion ludzi wyjdzie na ulice Warszawy i cała Polska zobaczy, że to nie sondaże są istotne – podkreślał.

Marsz Miliona Serc: godzina i trasa przemarszu

Zgromadzenie rozpoczęło się na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy o godzinie 12. Stamtąd uczestnicy przeszli ulicą Marszałkowską, Świętokrzyską, a następnie aleją Jana Pawła II. Zakończenie marszu opozycji zostało zaplanowane na rondzie Radosława.

Nie przegap