Zamknij

Andrzej Duda pokazał zdjęcie z młodości. Prezydent w mundurze harcerskim

PAP
22.02.2021 20:42
Andrzej Duda
fot. ---

Andrzej Duda opublikował na Twitterze zdjęcie z czasów młodości. Zrobił to z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Myśli Braterskiej. Prezydent podkreślił, że sam kiedyś był harcerzem. Fotografia szybko podbiła sieć.

Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego z przedstawicielami krajowych organizacji harcerskich i skautowych z okazji Dnia Myśli Braterskiej - święta przyjaźni, obchodzonego co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu, Roberta Baden-Powella.

Prezydent zwrócił uwagę, że 4 marca minie rok od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia COVID-19 w Polsce. Andrzej Duda dziękował harcerzom za ich zaangażowanie w walce z pandemią. Jak podkreślił, harcerze stanęli na wysokości zadania.

Andrzej Duda pokazał zdjęcie z młodości z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Prezydent w mundurze harcerskim

Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze - mówił prezydent.

Wcześniej Andrzej Duda zamieścił na Twitterze wpis, w którym także przekazał harcerzom i skautom bratnie słowo. "W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo..." - napisał. Opublikował też swoje zdjęcie z czasów młodości, w uniformie harcerza. Fotografia szybko obiegła sieć.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP