Zamknij

Kaczyński o gender i LGBT. "Kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną"

31.03.2021 21:32
Jarosław Kaczyński
fot. Jakub Kaminski/East News

Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci, my to gwarantujemy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o "zagrożenie narzuceniem Polsce ideologii gender i LGBT". Wypowiedź prezesa PiS ukazała się na portalu niezależna.pl.

Jarosław Kaczyński wziął udział w spotkaniu Klubów „Gazety Polskiej”. Prezes PiS został zapytany m.in. o "zagrożenie narzuceniem Polsce ideologii gender i LGBT". Wydarzenie odbyło się na portalu społecznościowym Albicla.com - podaje niezalezna.pl. 

- Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci. Ci wszyscy, którzy chcą żyć w świecie normalnym, w świecie, w którym kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną, i nikt nie mówi o kobiecie jako o "osobie z macicą" - powiedział prezes PiS.

Kaczyński: na świecie zaczynają dominować reguły sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem

- Jeżeli chcemy żyć w takim społeczeństwie, które odwołuje się do rzeczy oczywistych, trzeba wspierać naszą formację. My to gwarantujemy - oświadczył Kaczyński cytowany przez portal.

Będziemy bardzo zaciekle i twardo bronić. Nigdzie w traktatach europejskich nie ma niczego takiego, co by nas miało skłaniać, czy zmuszać, żebyśmy przyjmowali te reguły, które rzeczywiście dzisiaj na świecie zaczynają dominować i są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i ograniczają radykalnie wolność, i to wolność ogromnej ilości ludzi, którzy są terroryzowani, żeby przyjąć tego rodzaju ideologię. Nie mamy zamiaru tego robić

Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Podkreślił, że w Polsce współistnieją - "tradycja", ale także "obowiązujące rozwiązania prawne, chroniące kobiety, np. przed przemocą domową". - Bo to jest problem, i ja tego w żadnym wypadku nie kwestionuję - one są dużo dalej idące niż w większości państw europejskich - mówił lider PiS, odnosząc się do problemu przemocy w Polsce.

- Tutaj chodzi tylko o to, żeby były naprawdę egzekwowane choćby przez te sądy, które z jednej strony są takie niesłychanie postępowe, ale jeżeli chodzi o te sprawy (przemocy domowej), wyroki są skandalicznie wręcz łagodne. To dotyczy np. też pedofilii, gdzie te wyroki są skandalicznie łagodne. Bardzo często gwałtów. We wszystkich tych sprawach trzeba działać bardzo zdecydowanie, bardzo ostro. Twardo przestrzegać reguł - ocenił prezes PiS.

Jak dodał, "to są problemy realne". - Natomiast te inne, to są problemy wymyślone, albo problemy, które dotyczą jakichś promili ludzi. Albo przy pomocy propagandy można doprowadzić do tego, że nagle w USA, przynajmniej takich, którzy twierdzą, bo takie badania mogą być oczywiście intencjonalnie robione, 20 proc. młodych mężczyzn ma wątpliwości co do swojej tożsamości płciowej. Ale to jest wynik pewnego zaczadzenia, a nie sytuacja naturalna – zauważył Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/niezależna.pl