Zamknij

PiS odwoła Biejat z sejmowej komisji? Kaczyński: ta sprawa zostanie rozwiązana

25.11.2019 07:37
Magdalena Biejat
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

– Ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w tygodniku „Gazeta Polska” w reakcji na stwierdzenie, że „wielu osobom na prawicy nie podoba się”, iż posłowie PiS poparli kandydaturę posłanki Magdaleny Biejat (Lewica) na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 

Wybór Magdaleny Biejat na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny wzbudził ogromne kontrowersje w prawicowych środowiskach. Jego przedstawiciele (zarówno ze Zjednoczonej Prawicy, jak i Konfederacji) uważają, że posłanka Lewicy nie powinna pełnić tej funkcji z uwagi na swoje liberalne poglądy i wypowiedzi na temat aborcji, edukacji seksualnej i małżeństw jednopłciowych.

Zobacz także

Niektórzy domagają się jej natychmiastowego odwołania, mimo iż stanowisko przewodniczącej komisji sejmowej w tym przypadku wynika z parlamentarnego parytetu, a kandydatura Biejat została przegłosowana także przez posłów PiS (w głosowaniu wygrała z Grzegorzem Braunem z Konfederacji). Całą sprawę skomentował już Jarosław Kaczyński. 

Kaczyński o Biejat: ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana

– Ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak jak w życiu, także w polityce zdarzają się różne zwroty akcji – powiedział prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”, który ukaże się w tym tygodniu.

Zobacz także

– Chcę wszystkich uspokoić: dla nas sprawy rodziny są najważniejsze i dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny – powiedział Kaczyński. „Na to naszej zgody nie ma i nie będzie” – dodał.

Zobacz także

Magdalena Biejat to socjolog, tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej i działaczka organizacji pozarządowych. W tym roku, startując z 4. miejsca warszawskiej listy Lewicy, uzyskała pierwszy raz w życiu mandat poselski. 

RadioZET.pl/PAP