Zamknij

Smierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Ziobro: była bita miesiącami

PAP
27.02.2021 12:06
Zbigniew Ziobro
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka wstrząsnęła całą Polską. Szczegóły ws. makabrycznej zbrodni, której dopuścili się rodzice dziewczynki, zdradził w sobotę Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości napisał m.in., że konkubent matki 3-latki "ostatniego dnia jej życia silnie kopnął dziecko w brzuch".

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Na temat tragedii, która spotkała dziecko z ręki rodziców wypowiedział się prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Konkubent przyznał, że pobił trzyletnią Hanię z Kłodzka. Dziewczynka miesiącami była bita i przechodziła piekło. Ostatniego dnia jej życia, sprawca silnie kopnął dziecko w brzuch. Za takie bestialstwo prokurator będzie się domagać najsurowszej kary - napisał Ziobro na Twitterze.

3-letnia dziewczynka zmarła tydzień temu w szpitalu w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Z ustaleń śledztwa wynika, iż matka umieściła dziecko pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy zrobiło siku w łóżeczku. Dziewczynka miała przebywać pod zimną wodą od trzech do pięciu minut. Zaczęła wymiotować, słabnąć i wykazywać oznaki nieprzytomności. Wtedy wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo reanimacji 3-latki nie udało się uratować.

Smierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Ziobro: była bita miesiącami, przechodziła piekło

Ze śledztwa wynika, że taka forma traktowania i karania "zimnym prysznicem" nie była incydentem. Matka dziecka usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz doprowadzenia do nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki. Prokurator wnioskował o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sąd orzekł aresztowanie na jeden miesiąc. Konkubent 30-latki usłyszał wówczas zarzut znęcania się nad dzieckiem poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji.

W czwartek Zbigniew Ziobro poinformował na Twitterze, że to nie wychłodzenie z powodu polewania zimną wodą było przyczyną śmierci trzylatki. "Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem" – napisał minister sprawiedliwości, prokurator generalny.

30-letnia matka oprócz zmarłej 3-latki ma jeszcze dwoje dzieci: 8-letnią córkę i 10-miesięczną córkę. Sąd rodzinny wydał postanowienie, że dzieci trafią do pieczy zastępczej.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP