Zamknij

Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS. „Można się jeszcze zapisywać”

18.09.2019 08:28
Tadeusz Rydzyk
fot. Jacek Piski/REPORTER

Około 10 tysięcy słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam modli się i pości w intencji zwycięstwa PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych – donosi toruńska „Gazeta Wyborcza”. Do akcji na antenie Radia Maryja zachęcał sam o. Tadeusz Rydzyk. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Akcja „Modlitwa i post” wystartowała 8 września i potrwa do dnia wyborów parlamentarnych, czyli 13 października. Jej pomysłodawcą jest redemptorysta o. Andrzej Laskosz, kustosz zbudowanego przez o. Rydzyka sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wierni wybierają jeden dzień, który spędzą o chlebie i wodzie.

Do akcji na antenie toruńskiej rozgłośni zachęcał sam o. Tadeusz Rydzyk. 

Przypominamy, że jest modlitwa o dobre wybory, żeby wybrać ludzi wierzących, którzy będą dbali (o Polskę) po katolicku, po chrześcijańsku. Wybierajcie takich ludzi. Modlimy się o takich ludzi i zwycięstwo dobra w naszej ojczyźnie. Można się jeszcze zapisywać. Post o chlebie i wodzie. Tego dnia też komunia święta, różaniec, adoracja najświętszego sakramentu. Tak wspieramy zwycięstwo dla Polski.

O. TADEUSZ RYDZYK

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że od wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych w 2015 roku, do różnych instytucji związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem (fundacji, spółek, uczelni i telewizji) trafiło co najmniej 215 mln złotych. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza