Obserwuj w Google News

Skandaliczne słowa posła PiS o LGBT. "Nie są równi ludziom normalnym"

2 min. czytania
14.06.2020 14:19
Zareaguj Reakcja

- Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym - mówił na antenie TVP Info poseł PiS Przemysław Czarnek. Jego skandaliczne słowa o osobach LGBT wywołały oburzenie nawet w Prawie i Sprawiedliwości.

Przemysław Czarnek
fot. Polska Press/East News

Goście programu "Studio Polska" w TVP Info rozmawiali o prawach mniejszości seksualnych oraz o autentycznym znaczeniu terminu LGBT. W ocenie posła PiS Przemysława Czarnka, "Polskę należy bronić przed zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem".

- Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości - wzywał Czarnek. - Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją - podkreślał.

Czarnek o osobach LGBT: nie są równi ludziom normalnym

Skandaliczne słowa posła Czarnka zostały skrytykowane nawet przez polityków PiS.

- Niektórym moim kolegom w ferworze ideologicznych sporów emocje odbierają zdrowy rozsądek i padają słowa które nigdy nie powinny paść. Sam też nie jestem bez winy ale  zawsze kiedy zdarzy mi się przekroczyć pewne granice staram się przeprosić - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

- Ja takich słów bym nie użył. Uważam, że osoby, które mają inną orientację seksualną mają prawo o niej mówić, ale uważam, że nie powinni ideologizować tego obszaru, uważam, że można wiele rzeczy uregulować w normalny sposób - mówił z kolei w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

Duda: LGBT to ideologia i pranie mózgów dzieci

W rozmowie z Onetem, Przemysław Czarnek przekonywał, że w jego ocenie osoby LGBT "nie są normalne". - Czy dla pana redaktora ekshibicjonista w centrum miasta, obrzydliwie demoralizujący innych, to normalny człowiek? - pytał dziennikarza polityk PiS.

Biedroń: dzisiaj już za późno na związki partnerskie [WYWIAD]

Słowa Przemysława Czarnka to kolejna wypowiedź polityka PiS uderzająca w środowisko LGBT. Wczoraj prezydent Andrzej Duda przekonywał, że "LGBT to ideologia i pranie mózgów dzieci".

Katarzyna Kolenda-Zaleska wyrzuciła z programu Jacka Żalka: LGBT to nie ludzie

RadioZET.pl/ TVP Info/ Polsat News/ Onet