Obserwuj w Google News

Prawybory w Wieruszowie. Sensacyjne wyniki, duża porażka PiS

2 min. czytania
17.09.2023 22:13
Zareaguj Reakcja

Koalicja Obywatelska wygrała prawybory w Wieruszowie (woj. łódzkie). Na ugrupowanie Donalda Tuska zagłosowało 34,08 proc. osób. PiS zdobyło 32,32 proc. głosów.

Prawybory w Wieruszowie wyniki
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Znane są już wyniki prawyborów w Wieruszowie w woj. łódzkim. Gmina Wieruszów zorganizowała prawybory po raz trzeci. Lokalni samorządowcy uważają, że na ich terenie wyniki oficjalnych głosowań są bardzo podobne do wyników ogólnopolskich.

Prawybory w Wieruszowie wygrała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 34,08 proc. osób. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 32,32 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 19,27 proc. - 2155 głosów.

Redakcja poleca

Prawybory w Wieruszowie. Wygrała Koalicja Obywatelska

Trzecie miejsce zajęła koalicja PSL i Polski 2050, czyli Trzecia Droga, na którą zagłosowało 11,94 proc. osób. Na czwartej pozycji uplasowała się Konfederacja z wynikiem 6,64 proc. Piąte miejsce zajęła Nowa Lewica, którą poparło 6,35 proc.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Polska jest Jedna - 4,08 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 3,51 proc., Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,76 proc. oraz Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców - 0,33 proc.

W prawyborach mieszkańcy Wieruszowa nie głosowali na poszczególnych kandydatów, a na komitety wyborcze. Nie obowiązywała także cisza wyborcza, dlatego obok domu kultury, w którym odbywało się głosowanie, można było spotkać agitujących polityków z niemal wszystkich partii.

"Cieszycie się z wygranych prawyborów w Wieruszowie? To od teraz przez miesiąc pracujecie dwa razy więcej, trafiacie dwa razy celniej, kochacie wyborców jeszcze mocniej. Bo ta wygrana to znak nadziei, nie gwarancja zwycięstwa. Wszystko w naszych rękach!" - napisał na Twitterze szef PO Donald Tusk.

Nie przegap