Zamknij

Banaś pod lupą prokuratury. Może mu grozić do 5 lat więzienia

03.12.2019 12:09
Banaś pod lupą prokuratury. Może mu grozić do 5 lat więzienia
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jest śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych szefa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Jak przekazała prokuratura, może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wszczęto śledztwo, dotyczące m.in. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia – poinformowała we wtorek Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Zobacz także

Podstawą wszczęcia śledztwa są trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które wpłynęły do białostockiej prokuratury od grupy posłów opozycji w tym m.in. posła Jana Grabca (Koalicja Obywatelska), Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Grozi mu do 5 lat więzienia

- Śledztwo dotyczy złożenia fałszywych oświadczeń o stanie majątkowym i podania nieprawdy co do wysokości posiadanych zasobów pieniężnych oraz innych dodatkowych danych o stanie majątkowym, w związku z osiągnięciem dochodu z wynajmu posiadanych nieruchomości, a także składania - zawierających nieprawdę - deklaracji i zeznań podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych, poprzez niewykazywanie przychodów osiąganych z tytułu wynajmu nieruchomości, przez co narażono podatek na uszczuplenie w kwocie dotąd nie ustalonej - powiedział prokurator.

Zobacz także

To czyny kwalifikowane z Ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz z Kodeksu karnego skarbowego.

Zobacz także

- Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5 - dodał prokurator.

RadioZET.pl/PAP