Fenomenalny wynik „Polityki”. Vega wyśmiał „wykupionych hejterów”

09.09.2019 23:01
"Polityka" Patryka Vegi z rekordem oglądalności w tym roku
fot. Facebook / Patryk Vega

"Polityka" Patryka Vegi w weekend otwarcia przyciągnęła do kin blisko milion widzów. To jeden z najlepszych wyników w historii polskiego kina. Rekord należy wciąż do "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego. 

Najnowszy film Patryka Vegi zobaczyło 933 459 widzów. Tylu Polaków „Polityka” zebrała w kinach w pierwszy weekend otwarcia, chociaż był on nieco przedłużony i trwał od środowej premiery filmu. Mimo to w tym roku to zdecydowanie najlepszy wynik wśród polskich produkcji. W sieci padają już porównania do premiery "Kleru", do którego należał ubiegłoroczny rekord. Film Wojciecha Smarzowskiego w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania obejrzało jeszcze więcej, bo 935 357 Polaków.

"Polityce" Vegi było głośno na długo przed premierą, o co zresztą postarał się sam reżyser filmu, a w sieci udostępniał kolejne fragmenty produkcji z gwiazdorską obsadą. W filmie można zobaczyć m.in. postaci inspirowane prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim (w tej roli Andrzej Grabowski), Beatą Szydło (Ewa Kasprzyk), ojcem Rydzykiem (Zbigniew Zamachowski) czy Mateuszem Morawieckim (Kamil Bosak).

Zobacz także

- Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą.Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać – mówił Vega jeszcze przed premierą. Tuż po niej pojawiają się jednak mało pochlebne recenzje. Widzowie nie szczędzą reżyserowi słów krytyki. Zdaniem samego Vegi miażdżące opinie „hejterów filmu” są „wykupione przez polityków”. – Polacy chcą obejrzeć ten film – powiedział w poniedziałek reżyser.

"Polityka" Patryka Vegi. Zobacz zwiastun

Zobacz także

RadioZET.pl