Zamknij

Skandaliczny „występ” w TVP Info. Pietrzak nazwał Jachirę „wynajętą zdzirą”

26.09.2019 11:24
Jan Pietrzak w TVP Info
fot. Screen TVP Info

Klaudia Jachira to nazwisko, o którym w ostatnich dniach jest w Polsce niezwykle głośno. Kontrowersyjne wypowiedzi kandydatki KO do Sejmu komentowano w czwartek w TVP Info. „Ta cała pani Dżakira to jest jakaś zdzira wynajęta” – mówił goszczący z studiu Jan Pietrzak. Jego słowa skrytykował nawet Samuel Pereira.

Jednym z tematów poruszanych w czwartkowym wydaniu porannego programu #Jedziemy w TVP Info było zachowanie Klaudii Jachiry, youtuberki kandydującej do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że o Jachirze jest głośno za sprawą jej antyrządowych wypowiedzi i happeningów. „Wiecie ile jest osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce? 6 milionów. A wiecie, ile osób głosowało na PiS w ostatnich wyborach? 5 711 686 osób. Ja nic nie mówię, liczby mówią same za siebie” – to jedna z wypowiedzi Jachiry.

„Nieodpowiednie, nie powinny mieć miejsca” – tak w Radiu ZET oceniła słowa Jachiry kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Bo zachowanie youtuberki krytykuje nie tylko obóz rządzący, budzi ono również niepokój opozycji.

A kilka dni temu Jachira znów zszokowała opinię publiczną, gdy podczas Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pozowała do zdjęć przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej z transparentem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”.

Zobacz także

Jan Pietrzak w TVP Info nazywa Jachirę "zdzirą"

W związku z zachowaniem Jachiry na ustach publicystów pojawił się temat „nowej definicji” satyry i kabaretu. W czwartek do studia TVP Info zaproszono więc satyryka Jana Pietrzaka. Ten w programie #Jedziemy w ostrych słowach skrytykował działalność kandydatki KO.

Ta cała pani Szakira, Dżakira, czy jak jej tam, nie ma nic wspólnego z żadnym kabaretem. To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, nie wiem, czy o tej porze mogę używać adekwatnych słów, to jest jakaś zdzira wynajęta, ta Szakira

Powiedział Jan Pietrzak

Prowadzący rozmowę Michał Rachoń pozwolił satyrykowi kontynuować. - Protestuję przeciwko używaniu słowa kabaret w związku z tą postacią, to jest koszmar, co ona wygaduje, bez taktu, bez ładu, bez składu, bez cienia dowcipu, tam nie ma cienia żartu. Ponure chamstwo podszywa się pod kabaret. (…) Będę ją przezywać, jak mi się będzie podobać – powiedział, dodając, że Jachira w głowie ma „szlam” i to Rafał Trzaskowski „ładuje jej do głowy ścieki z Wisły”.

W podobnym tonie Pietrzak wypowiedział się zresztą dzień wcześniej w rozmowie z portalem wPolityce.pl. „Ona wali cepem” – komentował.

Słowa satyryka oburzyły nawet…  szefa portalu TVP.Info Samuela Pereirę. - Z poczuciem głębokiego zażenowania stwierdzam, że Jan Pietrzak wypowiadając się w ten sposób na temat Klaudii Jachiry sam zszedł na jej poziom - napisał.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info/Twitter