Ziobro paradował z bronią. Pistolet znajdował się za paskiem od spodni

13.03.2023 17:42

Podczas wizyty w Bełchatowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro miał przy sobie broń. Kamery zarejestrowały niecodzienną sytuację, gdy polityk składał kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych. Pistolet umieszczony był w kaburze za paskiem od spodni.

Ziobro z pistoletem
fot. TVN24

Zbigniew Ziobro po raz pierwszy został zauważony z bronią w miejscu publicznym. Podczas wizyty w Bełchatowie minister sprawiedliwości miał przy sobie pistolet. Znajdował się on w kaburze za paskiem od spodni. Kamery uchwyciły niecodzienną sytuację, gdy polityk składał kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych.

Broń, którą miał przy sobie Ziobro, to pistolet typu Glock - popularny model austriackiej produkcji, używany głównie przez policję. Glock jest także standardowym wyposażeniem strzelnic.

Zbigniew Ziobro miał przy sobie broń

Jak dotąd minister sprawiedliwości był widywany z bronią jedynie na strzelnicy. Dlaczego tym razem pojawił się z nią na terenie kopalni? - Mam uprawnienia na broń, w tym do celów sportowych. Od kilku lat dla sportu i rekreacji strzelam w weekendy na strzelnicy. Dlatego wracając po weekendzie do Warszawy - gdzie broń na co dzień przechowuję - miałem ją ze sobą - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

- Na konferencji w Bełchatowie zatrzymałem się w drodze do stolicy. Zgodnie z przepisami nie mogłem jej pozostawić w samochodzie [...] Polecam strzelectwo, bardzo dobrze relaksuje, a ponadto sport ten uczy odpowiedzialności - wyjaśnił.

Istotny jest także aspekt bezpieczeństwa. Od dawna pod adresem Ziobry i jego współpracowników kierowane są groźby pozbawienia życia. Kilka lat temu polityk otrzymał listy z nieznanym proszkiem, w których grożono mu śmiercią. Groźby otrzymuje także jego rodzina.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Super Express/ Twitter