Zamknij

Umowa na przekop Mierzei Wiślanej jeszcze przed wyborami? Jest plan

17.09.2019 12:58
East News
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed wyborami uda się podpisać umowę z wykonawcą przekopu Mierzei Wiślanej – dowiedziało się Radio ZET. Tak twierdzi Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które dziś poinformowało, że procedura przed Krajową Izbą Odwoławczą zmierza ku końcowi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krajowa Izba Odwoławcza sprawdza legalność wybrania przez Urząd Morski w Gdyni najkorzystniejszej oferty w przetargu na przekop. Informacje zdobył reporter Radia ZET.

Firmy niezadowolone z rozstrzygnięcia przetargu mają jeszcze siedem dni na odwołanie od orzeczenia izby. Jeśli je złożą, to jego rozpatrzenie nie powinno potrwać dłużej niż 10 dni. Tak zapewnił Michał Kania z Ministerstwa Gospodarki Morskiej, który potwierdza, że jest plan, by do podpisania umowy doszło przed 13 października.

Zobacz także

Powtórki ze wbijania łopaty nie będzie

Nie będzie jednak powtórki ze słynnego już wbijania łopaty czy słupka z ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Przekopanie mierzei to skomplikowana sprawa, wymagająca długiego przygotowania placu budowy. Na razie w miejscu inwestycji trwa przesiedlanie siedlisk roślinnych w bezpieczne miejsce.

Zobacz także

Najprawdopodobniej mierzeję przekopie za prawie miliard złotych polsko-belgijskie konsorcjum Besix-NDI.

RadioZET.pl/BCh