Zamknij

Kurski znów szefem TVP. Wygrał bez konkursu, choć miał kontrkandydata

07.08.2020 16:23
Jacek Kurski ponownie prezesem TVP
fot. Piotr Molecki/East News

Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polskiej. Już oficjalnie – decyzję potwierdziła Rada Mediów Narodowych. Jego potencjalny rywal nie został wzięty pod uwagę – Rada nie przeprowadziła konkursu.

Jacek Kurski z powrotem na czele TVP. Jak ustalił serwis Wirtualnemedia.pl, Rada Mediów Narodowych poparła nominację Kurskiego większością 3:2. Za byli przedstawiciele PiS (przewodniczący RMN Krzysztof Czabański oraz posłanki Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk).

Były polityk PiS i Solidarnej Polski wraca na stanowisko szefa zarządu po 5 miesiącach. W marcu złożył rezygnację, która miała być ceną za podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawą o rekompensacie za utracony abonament (blisko 2 miliardy złotych). Jego obowiązki pełnił do sierpnia Maciej Łopiński.

Jacek Kurski znów szefem TVP. Konkursu nie było, choć rywal się pojawił

Zobacz także

Wczoraj pojawiła się informacja, że o fotel prezesa zarządu będzie kandydował producent filmowy Maciej Pawlicki. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl nie miał on nawet możliwości zmierzenia się z Kurskim – wniosek o przeprowadzenie konkursu został odrzucony.

Powrót Kurskiego na fotel prezesa TVP wzbudza sporo emocji. Politycy PiS są zachwyceni taki obrotem spraw, czego dowodzi chociażby komentarz wiceministra Janusza Kowalskiego.

Z kolei poseł PO Sławomir Neumann dziwi się, że media tak intensywnie informują o zmianach na górze telewizji publicznej. - A kiedyś tak naprawdę przestał nim być? Tylko A.Duda przez chwilę tak myślał - skomentował w sieci Neumann.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl