Korwin-Mikke chce sojuszu z Rosją. "Do Rosji nam bliżej, unikniemy groźby wojny"

03.10.2019 22:42
Janusz Korwin-Mikke
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki, jaki ma Izrael, a jeśli to się nie uda, zawrzeć sojusz z Rosją - powiedział lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z Witoldem Juraszem opublikowanej na storytel.com.

Korwin-Mikke pytany, czy jest zadowolony ze stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce ocenił, że jest to "złamanie porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO". Powiedział, że obecność amerykańskich wojsk jest także "w pewnym sensie prowokacją".

Zobacz także

Dodał, że "nie ma żadnego powodu, dla którego miałaby tu być". "Najprostszy sposób, żeby nie zostać zajętym przez Rosję, jest nie wdawać się w wojnę z Rosją" - podkreślił.

Zobacz także

Prezes partii KORWIN i jeden z liderów Konfederacji przyznał także, że przestał być entuzjastą Polski w NATO. "Ja bym był zwolennikiem, żeby albo zawrzeć dwustronny pakt z Ameryką, taki jaki ma Izrael, a jeżeli nie, to zawrzeć sojusz z Rosją. Do Rosji nam bliżej i dzięki temu unikniemy groźby wojny z Rosją" - powiedział. Dodał, że jest także zdecydowanym zwolennikiem wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Zobacz także

Przypomnijmy, że partia KORWIN wchodzi w skład Konfederacji, skrajnie prawicowego komitetu wyborczego, który oprócz ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego tworzą jeszcze m.in. przedstawiciela narodowców kontrowersyjny reżyser filmowy Grzegorz Braun.

RadioZET.pl/PAP