Zamknij

Sondaż. Kaczyński najlepszym i najgorszym politykiem 2019 roku

02.01.2020 07:56
Jarosław Kaczyński
fot. Maciej Luczniewski/ REPORTER

Jarosław Kaczyński to najlepszy i najgorszy polityk roku – informuje czwartkowy "Super Express”, powołując się na wyniki sondażu, przeprowadzonego dla "SE” przez Instytut Badań Pollster.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gazeta podaje, że Polacy wskazując najlepszego i najgorszego polityka 2019 r., postawili na tę samą osobę. Jarosław Kaczyński dostał 15 proc. wskazań jako najlepiej oceniany polityk i 39 proc. jako oceniany najsłabiej.

Zobacz także

"To pokazuje poziom podziału w społeczeństwie" – ocenił na łamach "Super Expressu" ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś, który zwrócił uwagę, że Andrzej Duda ma tyle samo pozytywnych wskazań co prezes PiS. "To bardzo słaby wynik, bo z reguły u prezydenta działa tzw. magia urzędu" – ocenił. Gazeta wskazuje, że na podium najlepszych polityków 2019 znalazł się też z 14 proc. wskazań Donald Tusk.

"SE" zauważa, ze powodów do zadowolenia nie ma Grzegorz Schetyna, który z 22 proc. wskazań zajmuje – po prezesie PiS - drugie miejsce wśród najgorzej ocenianych polityków. Trzecią lokatę wśród najgorszych polityków zajął Donald Tusk z 7 proc. wskazań.

Zobacz także

RadioZET.pl/ SE/ PAP