Nowy sondaż parlamentarny. PiS z dużą przewagą, w Sejmie tylko trzy komitety

15.09.2019 15:10
Sondaż
fot. Sejm/Wikimedia.Commons

PiS z najwyższym poparciem, KO z niemal 20-procentową stratą i stale rosnącą Lewica - tak przedstawiają się wyniki sondażu parlamentarnego Social Changes dla portalu wpolityce.pl. 

Według sondażu przeprowadzonego metodą CAWI w dnia 6-11 września, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, ze zdecydowaną przewagą zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Rządząca od czterech lat partia uzyskała wynik 46,5 proc.

Zobacz także

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Koalicja Obywatelska ze sporą stratą - obecnie popiera ją 26,5 proc. badanych. Za to stały wzrost w badaniach notuje Lewica, a więc przymierze SLD, Wiosny, Razem i pomniejszych ugrupowań lewicowych - z danych SC wynika, że cieszy się ono poparciem 13,9 proc. ankietowanych.

Zobacz także

W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla jednego komitetu - Koalicji Polskiej, a więc efektu współpracy PSL i Kukiz'15 - który osiągnął zaskakująco wysoki rezultat, bo aż 9,8 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłaby natomiast skrajnie prawicowa Konfederacja, na którą głosować zamierza zaledwie 4,2 proc. respondentów.

RadioZET.pl/wpolityce.pl