Zamknij

Kaczyński zawiesił polityków PiS. Decyzja ma związek z koronawirusem

16.03.2020 18:22
Jarosław Kaczyński
fot. Jan Bielecki /East News

Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka oraz obecny poseł tej partii Grzegorz Woźniak zostali decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawieszeni w prawach członka partii - poinformował w poniedziałek szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bernadeta Krynicka, posłanka PiS w latach 2015-2019, wzięła w poniedziałek udział w Łomży w proteście przeciwko planom przekształcenia tamtejszego szpitala wojewódzkiego w szpital zakaźny. Dzień wcześniej skrytykowała stan przygotowań placówki do tej operacji. "Jesteśmy tak nieprzygotowani, że to głowa mała" - oceniła Krynicka, która pracuje w szpitalu wojewódzkim w Łomży.

Zobacz także

O Woźniaku poniedziałkowy "Super Express" napisał, że w zeszłym tygodniu zorganizował imprezę imieninową, w której - według informatorów gazety - uczestniczyło 200-250 osób, w tym m.in. dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski, który później spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz syn posła, piłkarz grający w jednym z klubów we Włoszech. "Nasze źródło twierdzi, że ojciec osobiście odebrał go stamtąd (z Włoch - PAP) zaledwie kilka dni wcześniej" - napisał "SE".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP