Zamknij

Koronawirus w Polsce. Poseł PiS urządził huczną imprezę. Przyszło ok. 250 osób

16.03.2020 12:42
Poseł PiS
fot. Jacek Dominski/Reporter

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się poseł PiS Grzegorz Woźniak, który pomimo wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa restrykcji zorganizował przed kilkoma dniami huczną imprezę z okazji swoich imienin. W zabawie miało uczestniczyć nawet 250 osób. 

O sprawie informuje "Super Express". W artykule czytamy, że impreza odbyła się w jednej z podwarszawskich miejscowości, a bawiła się na niej cała miejscowa śmietanka towarzyska. Miało to - zdaniem "SE" - miejsce kilkadziesiąt godzin po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego w środę rozporządzenia o zamknięciu szkół, uczelni, kin, teatrów i muzeów.

Poseł PiS zorganizował huczną imprezę

Krótko po imieninach posła Woźniaka, rząd zaostrzył restrykcje, m.in. zamykając granice, lokale gastronomiczne, kluby, a także ograniczając działalność galerii handlowych. - Ci, którzy pójdą do dziadków, do sklepu na domówkę, przyczyniają się do szerzenia pandemii - powiedział w piątek szef rządu. A jak było na imprezie parlamentarzysty?

Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski (65 l.) oraz syn posła Woźniaka

– przyznaje w rozmowie z „Super Expressem” anonimowo jeden z uczestników imprezy. Sam zainteresowany nie chciał komentować sprawy. – Nie udzielam informacji na temat prywatnych spotkań - miał rzucić do słuchawki dziennikarzowi "SE".

Jeden z uczestników zabawy spotkał się z Dudą

"Na przesłane mailowo pytania nie odpowiedział też dyrektor Krzysztof Żochowski. Nie wiadomo, czy po imieninach wykonał test na obecność koronawirusa. W weekend chętnie fotografował się za to z wizytującym szpital w Garwolinie prezydentem Andrzejem Dudą" - czytamy w artykule. 

Zobacz także

Grzegorz Woźniak to polityk, samorządowiec i przedsiębiorca z mazowieckiego Garwolinia. Był m.in. radnym powiatu Garwolińskiego, a w latach 2006-10 jego starostą. Od 2011 roku sprawuje mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, której to partii jest również członkiem. 

Koronawirus w Polsce i na świecie

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 25 kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łącznie zanotowano ich w naszym kraju 150, z czego trzy osoby zmarły. W związku z tym odwołano wszystkie zaplanowane imprezy masowe (sportowe, kulturalne, rozrywkowe), zamknięto lokale gastronomiczne, kina, muzea, teatry, placówki edukacyjne oraz ograniczono działalność galerii handlowych.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/se.pl/PAP