Zamknij

Przerażający reportaż z bastionu PiS. "LGBT? Łeb uciąć. Majdanek otworzyć"

03.07.2020 22:23
reportaż Onetu w gminie Godziszów
fot. Shutterstock

Reporterzy Onetu odwiedzili bastiony Prawa i Sprawiedliwości w województwach podkarpackim i lubelskim, aby sprawdzić, jak w pierwszej turze wyborów prezydenckich głosowali mieszkańcy. W gminie Godziszów dwóch mężczyzn podzieliło się swoimi poglądami nt. Rafała Trzaskowskiego i mniejszości seksualnych. Fragmenty reportażu są wstrząsające.

Reporterzy Onetu odwiedzili dwie miejscowości w województwach podkarpackim i lubelskim. Chcieli dowiedzieć się od mieszkańców, na kogo głosowali w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 i co wpłynęło na takie, a nie inne decyzje.

Szokująca sytuacja miała miejsce w województwie lubelskim. W gminie Godziszów dwóch mężczyzn przed kamerą wprost nawoływało do eksterminacji mniejszości seksualnych. Aktywista LGBT, Bartosz Staszewski, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

"LGBT? Łeb uciąć albo rozstrzelić". Wstrząsający reportaż z gminy Godziszów

Na pytanie o prawa osób LGBT, dwóch mężczyzn zareagowało wzburzeniem i agresją. "Łeb uciąć albo rozstrzelić. Niemiec k***a by zrobił lepiej. Już dawno Majdanek powinni otworzyć i ich do krematorium spalić. Bydło pieruńskie" - usłyszał dziennikarz.

Zobacz także

Słowa wypowiedziane są w 7:53 minucie poniższego reportażu Onetu.

Na reportaż zareagował już aktywista LGBT, Bartosz Staszewski. - W moim odczuciu takie słowa są niedopuszczalne. Jako człowiek, który wychował się w Lublinie i mieszkał niedaleko Majdanka jest to dla mnie niezrozumiałe. Takich słów nie można tłumaczyć brakiem wiedzy lub zdenerwowaniem - mówi w rozmowie z Onetem.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

Mężczyzna zapowiedział złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego publicznego propagowania ustroju faszystowskiego oraz publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Onet.pl/ Twitter