Zamknij
54,14%
45,86%
Andrzej Duda
Małgorzata Kidawa-Błońska
Andrzej Duda
54,14%
Małgorzata Kidawa-Błońska
45,86%

Pierwszy sondaż prezydencki w 2020 roku to duże ostrzeżenie dla Andrzeja Dudy i PiS. Jak zauważa politolog prof. Kazimierz Kik, w maju można spodziewać się "pospolitego ruszenia" całej opozycji przeciwko obecnemu prezydentowi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sondaż wykonany pod koniec minionego roku przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "SE" uwzględniał walkę w II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Wynika z niego, że Andrzej Duda mógłby liczyć na 54,14 proc., a Małgorzata Kidawa-Błońska na 45,86 proc. głosów.

Jeśli na pół roku przed wyborami jest tak niewielka różnica, to Andrzej Duda i obóz władzy nie mogą spać spokojnie. Te wyniki powinni zaniepokoić Dudę. PiS nie może być pewnym wygrania wyborów prezydenckich. Notowania urzędującego prezydenta są bardzo umiarkowane. Stąd rządzący powinni wyciszać i wygaszać konflikty i nie inicjować nowych

powiedział "Super Expressowi" politolog prof. Kazimierz Kik

Według niego, w maju można spodziewać się "pospolitego ruszenia" całej opozycji przeciwko obecnemu prezydentowi. 

"Super Express" przypomniał, że pół roku przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku Bronisław Komorowski wręcz "nokautował" Andrzeja Dudę. "Jak się skończyło, każdy wie" - zauważa gazeta.

Zobacz także

Pierwszy w 2020 roku sondaż prezydencki zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/SE/PAP