Zamknij

Poseł klubu PiS: Sytuacja dojrzewa do przedterminowych wyborów

Bartłomiej Chudy
09.04.2021 20:32
Poseł PiS. Sytuacja dojrzewa do przedterminowych wyborów
fot. Jakub Kaminski/East News, Sejm, maj 2020

- Moim zdaniem sytuacja dojrzewa do przeprowadzenia przedterminowych wyborów – powiedział w Radiu ZET Andrzej Sośnierz. Poseł koalicyjnego Porozumienia stwierdził, że największy wpływ może mieć na to zła polityka rządu wobec pandemii koronawirusa oraz brak współpracy wewnątrz koalicji.

Przedterminowe wybory odbędą się jeszcze w tym roku? Politycy Zjednoczonej Prawicy coraz głośniej i częściej spekulują w tej sprawie. Okazuje się, że koalicja trzeszczy, a niepewna większość sejmowa wisi na włosku. 

Zapytany o możliwy rozpad koalicji i przedterminowe wybory do Sejmu poseł Andrzej Sośnierz nie wyklucza tego wariantu. Jego zdaniem zaważyć mogą nie tyle tarcia w koalicji, co fatalne notowania rządu za walkę z pandemią koronawirusa.

Zobacz także

Andrzej Sośnierz: Sytuacja dojrzewa do przedterminowych wyborów

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że rządzący nie biorą odpowiedzialności za swoje złe decyzje. Mamy jeden z najgorszych wyników na świecie, jeśli chodzi o walkę z epidemią - ocenił Andrzej Sośnierz. Gość Radia ZET, znany już z wcześniejszej krytyki rządzących, podkreślił, że "nieważne są stanowiska, kiedy waży się los Polski".  

Joanna Komolka dopytywała czy Porozumienie jest gotowe na przedterminowe wybory. - Nie chcę wypowiadać się za wszystkich posłów. Jeżeli będzie taka konieczność, to tak się stanie - stwierdził były szef NFZ. Andrzej Sośnierz ujawnił na antenie Radia ZET, że brakuje komunikacji wewnątrz koalicji rządzącej. - Koalicjanci nie wiedzą, nad czym pracuje Zjednoczona Prawica i dowiadują się o tym w ostatniej chwili. Nie mamy czasu zapoznać się z ustawą, co stanowi wymuszanie naszego stanowiska - dodaje.

Andrzej Sośnierz, były szef NFZ, krytykował również strategię rządu w walce z koronawirusem. Dobitnie podkreślał, że epidemia dawno wymknęła się spod kontroli i nie można mówić o jakichkolwiek sukcesach rządu. - Panuje chaos. Epidemia wygaśnie samoistnie, ponieważ wielu Polaków już przechorowało koronawirusa. My z tą epidemią w ogóle nie walczymy i nie przypisujmy rządowi sukcesów w walce z COVID-19. Jedynym sukcesem jest duża liczba osób zaszczepionych, jednak tu także brakuje porozumienia i pojawiają się coraz to nowe koncepcje - dodaje Andrzej Sośnierz. 

RadioZET.pl/Tydzień z Radiem ZET