Zamknij

"Polski Ład nie do naprawy". Wiemy, kto może zostać ministrem finansów

03.02.2022 07:27
Polski Ład nie do naprawy. Są kandydaci na ministra finansów
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Wiceminister finansów Artur Soboń i wicepremier Henryk Kowalczyk są wymieniani jako kandydaci na nowego ministra finansów. Po tym jak o radykalnej naprawie Polskiego Ładu i koniecznych decyzjach personalnych powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, ruszyła giełda nazwisk. Z rządu chce też odejść minister zdrowia - ustalił reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Stanowisko może stracić minister finansów Tadeusz Kościński. Z rządu, ale bez związku z problemami z wprowadzeniem Polskiego Ładu, chce też odejść minister zdrowia - wynika z ustaleń reportera  Radia ZET.

Według informacji nieoficjalnych na jednym z rządowych komitetów miało paść, że "Polski Ład jest nie do naprawy". To pokazuje, jakie nastroje panują w rządzie. Choć na razie nie ma mowy o zmianie premiera, to "głowy muszą polecieć".

"Polski Ład nie do naprawy". Będzie nowy minister finansów? 

Na celowniku jest minister finansów Tadeusz Kościński. Zastąpić go może Artur Soboń, który w styczniu tego roku został sekretarzem stanu w resorcie finansów, albo wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Przy okazji tych zmian, z rządu chciałby odejść minister zdrowia Adam Niedzielski. Ma tłumaczyć współpracownikom, że męczy go brak decyzyjności w walce z pandemią. Na razie jednak nie ma kandydata do zajęcia urzędu po Niedzielskim. 

To, że w najbliższych dniach może dojść do zmian w gabinecie premiera Morawieckiego, potwierdzał rzecznik rządu Piotr Müller.

RadioZET.pl/oprac. BCh

C