Zamknij

Dwaj b. współpracownicy Banasia odwołani ze stanowisk w Ministerstwie Finansów

31.10.2019 12:03
Marian Banaś
fot. Marian Banaś/Wikimedia.Commons

Trwa sprzątanie po Marianie Banasiu w Ministerstwie Finansów. W czwartek odwołani zostali dwaj dyrektorzy kojarzeni z obecnym szefem Najwyższej Izby Kontroli – dowiedziało się Radio ZET. 

Chodzi o Pawła Cybulskiego, byłego wiceministra, który po tym, jak w czerwcu tego roku Banaś został ministrem finansów, zaczął kierować Krajową Szkołą Skarbowości. Ta kuźnia kadr „skarbówki” nie ma szczęścia, bo jeden z zatrzymanych współpracowników Banasia, który miał kierować mafią VAT-owską, Arkadiusz B., też był szefem tej szkoły.

Drugi z odwołanych dyrektorów to Marcin Kopczyk, który kierował Departamentem Nadzoru nad Kontrolami. Obaj dyrektorzy uważani byli za ludzi Banasia, co potwierdza tezę, że stał się on wizerunkowym obciążeniem dla administracji skarbowej. Przypomnijmy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne ma zastrzeżenia do oświadczeń majątkowych Banasia. Krakowska skarbówka prześwietla także majątek obecnego prezesa NIK.

Zobacz także

Afera z Marianem Banasiem wybuchła we wrześniu po reportażu „Superwizjera” TVN. Według jego autorów w kamienicy należącej do szefa NIK funkcjonował „dom schadzek” z wynajmem pokoi na godzinę, a prowadziły go – według dziennikarzy – osoby z krakowskiego półświatka. „Rzeczpospolita” ujawniła z kolei, że byli współpracownicy Banasia z resortu finansów podejrzani są o udział w mafii wyłudzającej podatek VAT. 

RadioZET.pl