Kaczyński: mamy kolejny "plus” do naszej piątki

Redakcja
19.05.2019 12:03
Kaczyński: mamy kolejny "plus” do naszej piątki
fot. PAP/Łukasz Gągulski

- Mamy nowe propozycje dla osób niepełnosprawnych, mamy kolejny "plus" do naszej piątki – zapowiedział na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Jest w Polsce ta trudna, tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy nowe propozycje, mamy kolejny "plus" do naszej piątki. Będzie o nim mowa - oświadczył w niedzielę prezes PiS.

Dodał, że taką propozycję przedstawi premier Mateusz Morawiecki.

Kaczyński wypowiedział się też między innymi na temat Unii Europejskiej.

Zobacz także

- My nie chcemy Europy ideologicznej, to znaczy takiej, która na przykład narzuca nam sposoby wychowania dzieci. Od tego są rodzice – przekonywał.

- Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie krajem samodzielnym, nie będzie niczyim klientem i będzie mogła realizować własne interesy - oczywiście we współpracy z innymi – dodał.

"Nie chcemy wprowadzania w Polsce euro”

Lider PiS odniósł się również do kwestii wprowadzenia euro w Polsce.

Zobacz także

- Nie chcemy wprowadzania w Polsce euro. Ten eksperyment przyniósł korzyści kilku państwom, głównie Niemcom, ale bardzo wielu państwom przyniósł gospodarczą i społeczną klęskę. W Polsce także przyniósłby taką klęską - mówił Kaczyński.

Jego zdaniem, "jest kwestią polskiej racji stanu, bezpieczeństwa naszej gospodarki i naszych gospodarstw domowych to, by w Polsce była jeszcze przez wiele lat złotówka".

- Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, w tym równej jakości towarów dla polskich konsumentów - zaznaczył.

Zobacz także

Kaczyński przekonywał, że Zjednoczona Prawica "chce Europy i polski bezpiecznej tzn. takiej gdzie nie będzie kontrolowanej i narzucanej imigracji".

- Gdzie nie będzie rządów szariatu w różnych częściach kraju, gdzie będziemy rzeczywistymi gospodarzami w naszej ojczyźnie – dodał.

 

 

RadioZET/PAP