Zamknij

Ogromne koszty zagranicznych podróży marszałka Senatu. Miał interweniować sam Tusk

18.07.2022 19:29

Zagraniczne delegacje lotnicze marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z PO pochłonęły ponad ćwierć miliona złotych. Najdroższa okazała się głośna podróż do Miami z lutego 2022 roku. Delegacja kosztowała łącznie 113 tys. 289 złotych – poinformował w poniedziałek portal Interia.

Tomasz Grodzki
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Natomiast – jak dodał portal – w 2020 roku grupa senatorów odwiedziła Japonię na zaproszenie przewodniczącej Izby Radców. "Diety, noclegi i przelot zamknęły się w kwocie 75 tys. 530 zł. Po wylocie do Miami to druga pozycja w całym zestawieniu" – wskazano.

Tomasz Grodzki latał poza granice Polski 26 razy

"Próbowaliśmy się dowiedzieć, kto jeszcze lata z marszałkiem, gdzie i w jakim celu podróżowały senackie delegacje oraz jakie były koszty poszczególnych wyjazdów. Odpowiedź Kancelarii Senatu nie uwzględnia pełnego składu osobowego podróży, ale obejmuje okres od 12 listopada 2019 roku do 5 maja 2022 roku, kiedy izba otrzymała nasz wniosek o informację publiczną. Jak się okazuje, w tym czasie samolot z Tomaszem Grodzkim latał poza granice Polski 26 razy" – zaznaczono w artykule portalu.

Według spekulacji portalu Tomasz Grodzki miał natomiast zrezygnować z podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po dyskusji z szefem PO Donaldem Tuskiem.

– Od samego początku był duży dystans do tego, co robi marszałek. Nie było zakazu, ale zalecaliśmy senatorom dużą ostrożność. Orędzie do narodu ukraińskiego było przekroczeniem Rubikonu i od tego momentu rekomendacja dla PiS jest taka, żeby nie brać udziału w wyjazdach z Tomaszem Grodzkim – powiedział natomiast cytowany przez portal wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS.

RadioZET.pl/Interia/PAP