Zamknij

Trzaskowski i Biedroń założą nowy ruch? Super Express: są już po rozmowach

26.02.2021 09:45
Trzaskowski i Biedroń we wspólnym projekcie? Super Express: są już po rozmowach
fot. Mateusz Jagielski/East News

Rafał Trzaskowski spotkał się z Robertem Biedroniem w warszawskim ratuszu. Politycy dyskutowali o stworzeniu nowego, centrowo-lewicowego projektu – poinformował „Super Express”.

  • Rafał Trzaskowski spotkał się z Robertem Biedroniem w warszawskim ratuszu. "Ich rozmowa miała dotyczyć stworzenia nowego projektu centrowolewicowego" – poinformował „Super Express”
  • Politycy zakładają, że powstałby on z wykorzystaniem Ruchu Trzaskowskiego - Wspólna Polska - lub został założony od nowa

Rafał Trzaskowski i Robert Biedroń, według „Super Expressu”, spotkali się w warszawskim ratuszu. - Politycy znają się od lat, świetnie się dogadują. Po krótkiej wymianie uprzejmości rozmowa schodzi na tematy czysto polityczne – poinformował dziennik. Spotkanie prezydenta Warszawy i byłego kandydata Lewicy na prezydenta dotyczyło m.in. nowego projektu centrowo-lewicowego.

Ruch Biedronia i Trzaskowskiego miałby zająć się kwestiami aborcji, wolności, praw kobiet i Unii Europejskiej. Obaj politycy chcą, by z projektu wykluczyć konserwatywnych polityków Platformy Obywatelskiej.

Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego: brak statutu, nowych informacji na stronie, a zbiórka trwa

Rafał Trzaskowski w październiku 2020 r. oficjalnie rozpoczął działalność Ruchu Wspólna Polska. Zapowiadał, że po inauguracji czeka go „ciężka praca”. Jak informowaliśmy na RadioZET.pl, od października Wspólna Polska nie informuje o swojej aktywności nawet na własnej stronie internetowej, a w zakładce "aktualności" od tygodni widnieją zaledwie trzy wpisy, w tym dwa z października 2020 roku poświęcone inauguracji ruchu.

Na stronie internetowej Wspólnej Polski nie zamieszczono też projektu statutu organizacji, a od października trwa tam zbiórka środków finansowych na działalność ruchu, który w sensie formalnym nadal nie istnieje i którego nie ma w wykazie KRS.

RadioZET.pl/Super Express/BM