Zamknij

Szumowski rezygnuje z mandatu poselskiego. "Skupi się na pracy lekarza"

28.01.2022 18:40
Łukasz Szumowski
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, rezygnuje z zasiadania w Sejmie. O jego decyzji poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Łukasz Szumowski, po rezygnacji z fotela ministra zdrowia w sierpniu 2020 r., poświęcił się pracy lekarskiej. Pozostał jednak posłem, zasiadającym w klubie PiS.

O jego rezygnacji z mandatu poselskiego poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. - Skupi się na pracy lekarza i naukowca - dodał.

Szumowski bez mandatu posła. To były minister zdrowia

Łukasz Szumowski w latach 2016-2018 był wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w rządzie Premier Beaty Szydło oraz ministrem zdrowia (2018-2020) w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

- W tym czasie, działał na rzecz m.in. wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, poprawy opieki onkologicznej, kardiologicznej i psychiatrycznej, polepszenia warunków kształcenia i pracy kadr medycznych oraz cyfryzacji systemu ochrony zdrowia. Musiał także stawić czoła wyzwaniu, jakim był wybuch globalnej epidemii COVID-19, na początku roku 2020 - podkreślił Müller, cytowany przez PAP

W piątek resort zdrowia poinformował, że prof. Łukasz Szumowski obejmie stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii. Polityk w wyborach w 2019 r. został wybrany do Sejmu z okręgu płockiego. 

RadioZET.pl/PAP

C