\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>
Zamknij

Co dalej z karierą Kuchcińskiego? Kaczyński rozwiewa wątpliwości

08.08.2019 19:56
Kaczyński Kuchciński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Marek Kuchciński miał być "jedynką" w jesiennych wyborach na listach PiS w Krośnie i nic - mimo afery z rodzinnymi lotami i zapowiedzi złożenia rezygnacji ze stanowiska marszałka - się nie zmieniło. Informację potwierdził Polskiej Agencji Prasowej prezes partii Jarosław Kaczyński. „To najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby” – powiedział.

Marek Kuchciński ogłosił w czwartek, że kolejnego dnia poda się do dymisji z funkcji marszałka Sejmu, co miało być spowodowane tym, że "opinia publiczna negatywnie oceniła jego postępowanie". Sam Kuchciński podtrzymuje, że wszystkie jego loty, w tym te z rodziną, były służbowe i ani razu nie złamał prawa.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w czwartek, czy Kuchciński nadal będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu, odpowiedział: "oczywiście, że tak".

Podda się weryfikacji wyborców i będzie to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby

Marek Kuchciński ma być "jedynką" na listach PiS w Krośnie.

Zobacz także

Marek Kuchciński przeprasza, ale „nie złamał prawa”

Marek Kuchciński przeprosił po 11 dniach od publikacji Radia ZET, w której ujawniliśmy, że Marszałek w podróże do Krakowa i Rzeszowa zabiera ze sobą rodzinę. Przypomnijmy, że początkowo chodziło o sześć lotów pomiędzy Warszawą, Krakowem i Rzeszowem. Wkrótce jednak okazało się, że rodzinnych lotów Marszałka było znacznie więcej, a w podróże zabierał też innych polityków Prawa i Sprawiedliwości wraz z ich rodzinami

W poniedziałek wieczorem na stronach Sejmu opublikowano „wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencji". Wykaz zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r. Wynika z niego, że 70 z nich odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem (w tym często z drogą powrotną). Z wyliczeń Onetu wynika, że loty kosztowały wszystkich podatników ponad 4 mln zł.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP