Zamknij
44%
27%
11%
5%
PiS
Koalicja Obywatelska
Lewica
Konfederacja
PiS
44%
Koalicja Obywatelska
27%
Lewica
11%
Konfederacja
5%

Wybory parlamentarne 13 października. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości po aferze z lotami byłego marszałka Marka Kuchcińskiego nie słabnie. Na listę Zjednoczonej Prawicy chce zagłosować 44 procent Polaków - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 to kolejne badanie po aferze z lotami byłego marszałka Sejmu, w którym partia Jarosława Kaczyńskiego zachowuje wysokie poparcie wśród Polaków. 

Gdyby wybory odbywały się w tym tygodniu, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby poparcie 41 orocent. Na listę Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) zagłosowałoby 27 procent Polaków. 

Trzecie miejsce w wyborach parlamentarnych zająłby blok Lewicy (SLD, Wiosna, Razem) - 11 procent. Do Sejmu dostałaby się również Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy) - 5 procent badanych.

Zobacz także

Progu wyborczego nie przekroczyłaby wspólna lista PSL i Kukiz'15, którą wskazało 4 procent ankietowanych oraz Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem na poziomie 1 procenta.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-13 sierpnia 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1003 osoby.

RadioZET.pl/TVN24