Zamknij

Jarosław Kaczyński zapowiedział swoją dymisję. Poinformował, kiedy odejdzie

13.10.2021 13:05
Jarosław Kaczyński dymisja
fot. Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że na początku 2022 roku zrezygnuje ze stanowiska w rządzie - taką informację przekazał podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS. Kaczyński jako wicepremier wykonuje zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że odejdzie z rządu. Podczas posiedzenia klubu parlamentarnego PiS Kaczyński poinformował, że dymisja jest podyktowana koniecznością większej kontroli nad partią. Prezes PiS ma zrezygnować ze stanowiska wicepremiera na początku 2022 roku.

- Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające - powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Prezes PiS zapowiada dymisję

Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych. - Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić - mówił jeden z parlamentarzystów.

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 roku. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Lider PiS pytany we wrześniu przez PAP, czy planuje opuścić rząd stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

RadioZET.pl/ Rafał Białkowski (PAP)