Zamknij

Tomasz Jędrzejczak nie żyje. Kim był radny PiS, którego ciało wyłowiono z Wisły?

Magdalena Kulej
21.10.2019 13:30
Tomasz Jędrzejczak, radny PiS, nie żyje
fot. Facebook/Marek Matuszewski

Informacja o śmierci radnego PiS Tomasza Jędrzejczaka obiegła media w weekend. „Był to bardzo uczynny, pracowity człowiek, bardzo koleżeński” – wspominają go w sieci współpracownicy.

Tomasz Jędrzejczak, radny PiS z powiatu zgierskiego w województwie łódzkim, nie żyje. Jego ciało zauważono w sobotę rano pod mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający na Wiśle kajakarz.

Informację jako pierwszy podał lokalny portal Łowiczanin.info. Sprawę śmierci Jędrzejczaka bada już stołeczna prokuratura. Wiadomo, że prokuratura ma nagranie, na którym widać, jak zginął radny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mógł to być nieszczęśliwy wypadek.

Tomasz Jędrzejczak – kim był zmarły radny PiS

Tomasz Jędrzejczak zmarł w wieku 52 lat. Był radnym powiatu zgierskiego, szefem lokalnych struktur PiS w Głownie, skąd pochodził. Sprawował też funkcję wiceszefa oddziału KRUS w Łodzi.

Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W tej kadencji pełnił tam funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej.

Tomasz Nowicki, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi, tak w sieci wspominał swojego zastępcę: „Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek aktywny, przyjazny i pomocny bliźnim, pogodny i pełen dobrej energii. W imieniu własnym i pracowników Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi przekazuję najbliższym wyrazy szczerego współczucia. Niech odpoczywa w pokoju” – napisał Nowicki.

„Był to bardzo uczynny, pracowity człowiek, był bardzo koleżeński zawsze z uśmiechem na twarzy. Był przez jedną kadencję zastępcą starosty, nieprzerwanie radnym powiatu zgierskiego. Mój bardzo dobry kolega, będzie nam go brakowało, tak nagła niespodziewana śmierć zaskoczyła nas wszystkich” – powiedział z kolei poseł PiS Marek Matuszewski.

Zobacz także

RadioZET.pl