Zamknij

Ogromny spadek poparcia dla PiS. To najgorszy wynik od lat

28.10.2020 17:59
Jarosław Kaczyński sondaż
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

W najnowszym sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej" bardzo duży spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Z badania wynika, że notowania PiS spadły w ostatnich dniach do 26 proc. W październiku średnie poparcie dla partii Kaczyńskiego wynosiło ponad 38 proc.

Sondaż. Duży spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Jak wynika z badania Kantar dla "GW" na PiS chce obecnie zagłosować... 26 proc. badanych. To jeden z najgorszych wyników w ostatnich latach. W październiku średnie poparcie dla PiS wynosiło ponad 38 proc.

Badanie zrealizowano w poniedziałek i wtorek, już po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji. Kantar zapytał też ankietowanych, aby określili w skali 1-10 jak ważna była dla nich decyzja TK. 68 proc. umieściło się na tej skali między 6 a 10, a aż 35 proc. zakreśliło punkt 10. 14 proc. przyznało, że się tym w ogóle nie emocjonuje.

Sondaż. Katastrofalny wynik PiS. Ogromny spadek poparcia

Na kolejnym miejscu w sondażu Kantar dla "GW" znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 24 proc. badanych. Oznacza to, że największa formacja opozycyjna traci zaledwie 2 pkt. procentowe do PiS.

Zobacz także

Na podium znalazła się partia Polska 2050 Szymona Hołowni z bardzo wysokim wynikiem - 18 proc. Jak podkreśla "GW" to dwa razy tyle, ile Hołownia dostał w pomiarze Kantaru na początku miesiąca, i o 8 pkt proc. więcej niż miesięczna średnia.

Zobacz także

Na czwartej pozycji Konfederacja z poparciem 8 proc. a także Lewica z dokładnie takim samym wynikiem. Poza Sejmem koalicja PSL - Kukiz'15, na którą chce zagłosować 3 proc. badanych.

13 proc. udzieliło odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż Katar z 26-27 października, próba telefoniczna, ogólnopolska, 1000 badanych.

RadioZET.pl/ Gazeta Wyborcza