Abp Głódź przeprasza. „Użyłem niewłaściwych słów”

15.05.2019 15:06
Abp Głódź przeprasza. „Użyłem niewłaściwych słów”
fot. Jan Graczyński/East News

„Użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii. Tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu” – napisał w oświadczeniu przesłanym w środę PAP metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, zapytany w niedzielę przez reporterkę „Faktów” TVN o film braci Sekielskich, odparł: „Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego”.

Zobacz także

Nie odpowiedział też na pytanie, czy wiedział o czynach pedofilskich księdza Franciszka Cybuli, jednego z duchownych, który pojawia się w filmie. „Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem” – powiedział.

„W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie, informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii – tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu”.

abp Sławoj Leszek Głódź

RadioZET.pl/PAP